DHA Genel Müdürü Korkut’un “Görevine devam etmesini bekliyorum” çağrısına gazeteci Rojda Altıntaş’tan yanıt: Her şeyden haberiniz vardı, işe dönmeyeceğim

Yazar Eylem Tok’un oğlunun karıştığı kazayla ilgili “haber yapılmaması” talimatı aldığını iddia eden gazeteci Rojda Altıntaş, DHA Müdürü Celal Korkut’un “Geri dönmeni bekliyorum” çağrısına yanıt vererek, “Her şeyden haberiniz vardı, işe dönmeyeceğim” dedi.

Korkut’un işbaşı yapma davetine gazeteci Rojda Altıntaş X hesabından şu yanıtı verdi: 

 “Her şeyden haberiniz vardı. Başka ses kayıtları veya görüntüler olup olmadığını merak ediyorsunuz. Bu sebeple her şeye rağmen DHA’nın resmî hesabından beni işe çağırmak zorunda bırakılmışsınız, ne kadar üzücü. Ancak işe dönmeyeceğim.” 

Ne olmuştu? 

Yazar Eylem Tok’un 17 yaşındaki oğlu Timur C.’nin karıştığı ve Oğuz Murat Aci’nin hayatını kaybetmesine neden olduğu kazadan sonra Demirören Ailesi’nin kazanın haber yapılmaması için DHA muhabirini arayarak devreye girdiği iddia edildi. DHA muhabiri, Revna Demirören’in şoförü olduğunu söyleyen İlker isimli şahıs kendisini aradığı konuşmanın kaydını paylaştı, sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada, “Bağlı bulunduğum yayın kuruluşunun patronajı ve sair çevreler tarafından çeşitli baskılara maruz kaldım” dedi. Söz konusu iddianın ardından DHA Genel Müdürü Celal Korkut’tan açıklama geldi.

DHA Genel Müdürü: Varsa baskıyı benimle açıkça paylaşmasını beklerdim
Demirören Haber Ajansı Celal Korkut, yaşananlar, paylaşımlar ve DHA muhabirinin açıklamasının ardından, ajansın resmi X hesabından bir açıklama yaptı. Açıklamasında, “DHA olarak Kemerburgaz’daki kazayı ilk andan itibaren takip ettik ve haber yaptık” diyen Korkut, “Söz konusu olay CNN TÜRK, Kanal D, Hürriyet, Milliyet ve Posta’da da sürekli gündemde tutuldu. Kanal D, anne Eylem Tok’un kafedeki özel görüntülerine ulaşarak ilk yayınlayan medya kurumu oldu. CNN TÜRK ise defalarca baba Özer Aci’yi yayına aldı” dedi.

Açıklamasında DHA muhabiri Rojda Altıntaş’a ulaşamadığını ve açıklama aracılığıyla kendisine seslendiğini söyleyen Korkut, baskı iddialarını reddederken, muhabir hakkında da herhangi bir işlem yapılmadığını duyurdu. Korkut, “Öncelikle şunu belirteyim muhabirimiz Rojda Altıntaş’ın açıklamaları nedeniyle büyük bir şaşkınlık yaşamaktayım. Kendisi dünden beri telefonlara çıkmamaktadır. Altıntaş, halen bir DHA çalışanıdır ve kendisiyle ilgili herhangi hiçbir işlem yapılmamıştır, yapılmayacaktır” dedi.

“Meslektaşım Rojda Altıntaş’ın kayda aldığı telefon görüşmelerinde tam olarak ne yaşadığını ve eğer varsa baskıyı benimle açıkça paylaşmasını beklerdim” diyen Korkut, “Kendisine üzüleceği veya baskı altında hissedeceği bir durum olmadığını, bilakis haberi tüm yönleriyle takip edip yayınlamaya devam edeceğimizi söylerdim. Bir meslek büyüğü olarak kendisine ulaşamadığım için buradan sesleniyorum. Bir an önce iş başı yapıp kaldığı yerden görevine devam etmesini bekliyorum. Rojda Altıntaş’a ve kamuoyuna duyurulur” dedi.

TIKLAYIN – Eylem Tok haberini yapan muhabir “Baskılara maruz kalıyorum” demişti; DHA Müdürü Celal Korkut’tan açıklama geldi

TIKLAYIN – Eylem Tok’un oğlunun karıştığı kazada “Demirören” iddiası: Üst düzey kaynaktan açıklama geldi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir